بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی یک روش موثر و قابل اعتماد برای شرکت های بزرگ و کوچک و استارت آپ ها برای دستیابی به مشتریان هدف خود برای کسب و کارشان است.

مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و بسیاری از سایت های رسانه اجتماعی محبوب دیگر با برندها تعامل بیشتری دارند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟
بازاریابی رسانه های اجتماعی یا بازاریابی رسانه های اجتماعی

نوعی از بازاریابی اینترنتی است که شامل ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های رسانه های اجتماعی به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی برند شما است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

فعالیت هایی مانند ارسال متن، تصاویر، ویدیوها و سایر محتواهایی است که همراه با تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چگونه می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند؟
افزایش سرعت بازدید کنندگان

افزایش سرعت بازدید کنندگان موجب ایجاد مشتری و فروش بیشتر شما خواهد شد

پشتیبانی از برند

شناخت برند را افزایش دهید

افزایش شناخت برند

هرچه مشتریان و مخاطبان هدف شما با شبکه های اجتماعی بزرگتر و درگیرتر باشند، دستیابی به هر هدف بازاریابی دیگری در برنامه خود برای شما آسان تر خواهد بود

مدیریت شبکه های اجتماعی با شرکت زرکیا

مدیریت شبکه های اجتماعی و فعالیت در این زمینه پیچیدگی های خاص خودش را دارد و شما باید تخصص لازم را داشته باشید. اگر تا امروز توفیق خاصی را در این شبکه ها نداشتید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راه رشد کسب و کار خود را پیدا کنید.

زرکیا بهترین متخصص بازاریابی رسانه های اجتماعی

در زرکیا ، متخصصان بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ما کمپین‌هایی با عملکرد بالا برای شرکت‌ها در شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب، پینترست و غیره ایجاد و مدیریت می‌کنند. ما اکانت های شما را با محتوای با کیفیت بالا رشد خواهیم داد و تعداد فالوورهای شما را افزایش خواهیم داد. مطالعات نشان می دهد که بیش از ۷۰ درصد از کاربران اینترنت ترجیح می دهند محصولات و خدمات را از برندی که در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند خریداری کنند. به کارشناسان ما اجازه دهید نام تجاری شما را به یکی از پرطرفدارترین مشاغل آنلاین تبدیل کنند. ما از رسانه های اجتماعی محبوب برای کمک به رشد کسب و کار و رسیدن به اهداف بازاریابی استفاده می کنیم. راه حل های سفارشی ما نیازهای شما را برآورده می کند زیرا ما می دانیم که چگونه کمپین های رسانه های اجتماعی خلاقانه را توسعه و پیاده سازی کنیم.

خدمات زرکیا شامل تمامی شبکه های اجتماعی است:

برای ایجاد یک کمپین موثر رسانه های اجتماعی، باید حداقل در سه پلتفرم حضور داشته باشید. اکوسیستم رسانه های اجتماعی به طور مداوم در حال تغییر است. پلتفرم های رسانه های اجتماعی بیشتر و بیشتری در حال ظهور هستند که هر کدام ویژگی ها، مخاطبان و گزینه های خاص خود را دارند. ما به شما کمک می کنیم در در اینجا محبوب ترین سیستم عامل های که تا به امروز ایجاد شده اند فعالیت کنید:

کسب و کار در فضای مجازی با زرکیا

برای ایجاد یک کمپین موثر رسانه های اجتماعی، باید حداقل در سه پلتفرم حضور داشته باشید. اکوسیستم رسانه های اجتماعی به طور مداوم در حال تغییر است. پلتفرم های رسانه های اجتماعی بیشتر و بیشتری در حال ظهور هستند که هر کدام ویژگی ها، مخاطبان و گزینه های خاص خود را دارند. ما به شما کمک می کنیم در در اینجا محبوب ترین سیستم عامل های که تا به امروز ایجاد شده اند فعالیت کنید:

اطلاعات بیشتر

زرکیا از کدام شبکه های اجتماعی به شما کمک میکند؟

فیسبوک

فیس بوک بزرگترین سایت رسانه اجتماعی در جهان است. طبق آمار Statisticstica.com فیس بوک در سه ماهه سوم سال 2018 2.27 میلیارد کاربر داشت. افراد در هر سنی آن را بخشی از زندگی روزمره خود می کنند. اگر می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید، فیس‌بوک به سادگی بسیار بزرگ و قدرتمندتر از آن است که بتوان آن را نادیده گرفت.

اینستاگرام محبوب ترین پلتفرم ایران

اینستاگرام، متعلق به فیس بوک، یک سرویس شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو است. به ویژه برای مخاطبان جوان تر جذاب است. پلتفرم بصری اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید و عملیات عکس را دریافت کنید. در ایران اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی است.

لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی برای کسب و کار و اشتغال است که توسط بیش از ۶۵ میلیون متخصص در سراسر جهان استفاده می شود. این یک منبع ارزشمند است که می تواند به شما کمک کند تا تجارت و شبکه خود را با سایر متخصصان ایجاد کنید. شرکت ها می توانند از سایت برای ارائه اطلاعات، ارسال فرصت های شغلی، به اشتراک گذاری آگهی ها و اخبار صنعت، و ارسال مقالات و سایر مطالب مرتبط استفاده کنند.

شرکت ها می توانند از سایت برای ارائه اطلاعات، ارسال فرصت های شغلی، به اشتراک گذاری آگهی ها و اخبار صنعت، و ارسال مقالات و سایر مطالب مرتبط استفاده کنند. با بیش از ۳۳۶ میلیون کاربر، یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی است. بازاریابان می توانند از پروفایل های توییتر خود برای ایجاد فالوور با ارسال اخبار و مطالب دیگر استفاده کنند. توییتر همچنین منبع خوبی برای دریافت بینش در زمان واقعی از نحوه درک برند، محصولات و رقابت شما در بازار است. با گوش دادن به توییتر، می توانید بازخورد فوری دریافت کنید.

یوتیوب

یوتیوب که متعلق به گوگل است، یک وب سایت میزبانی ویدیوی رایگان است که به اعضا امکان ذخیره و اشتراک گذاری محتوای ویدیویی را می دهد. و با میلیاردها کاربر در سراسر جهان که میلیاردها ساعت محتوای ویدیویی تماشا می‌کنند، YouTube فرصت‌های زیادی را برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شما ارائه می‌دهد

بازاریابی با زرکیا

در شرکت زرکیا بازاریابی در شبکه های اجتماعی، از مراحل زیر دنبال می شود:

1

برنامه ریزی خوب

2

انتشار محتوا

3

تجزیه و تحلیل

4

تبلیغات

5

نظارت بر رقبا

بازاریابی شبکه های اجتماعی با زرکیا

در شرکت زرکیا،پروسه بازاریابی برای موفقیت در کسب و کار شما به این شکل صورت میگیرد:

برنامه ریزی خوب

اولین قدم این است که به استراتژی رسانه های اجتماعی خود فکر کنید، برای شروع بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، باید برنامه خود را در اولویت قرار دهید

اهداف کسب و کار شما چیست؟

علایق مخاطبان شما چیست؟ و چگونه می توان به بیشترین تعداد هدف گذاری ممکن رسید؟ فکر کنید که مخاطب شما چگونه فکر می کند! خوب فکر کن!

رسانه های اجتماعی

برخی از کسب و کارها از رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند خود استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از آنها برای افزایش ترافیک وب سایت و فروش استفاده می کنند.شبکه های اجتماعی همچنین می توانند به شما کمک کنند تا در اطراف برند خود تعامل ایجاد کنید، جامعه ای درگیر ایجاد کنید و به عنوان کانالی برای پشتیبانی مشتری عمل کنید.

شروع یک فرآیند بازاریابی

از نظر من، شروع یک فرآیند بازاریابی شبکه های اجتماعی بدون استراتژی مانند حرکت در یک کشتی در دریا بدون قطب نما است – ممکن است از آسمان صاف و رنگ آبی لذت ببرید و فکر کنید که به پایان خواهید رسید، اما گم خواهید شد. !

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید قبل از توسعه برنامه بازاریابی رسانه های اجتماعی از خود بپرسید:

1 - با بازاریابی شبکه های اجتماعی می خواهید به چه چیزی برسید؟

2 - مخاطب هدف شما کجا خواهد رفت؟

3 - چه پیامی را می خواهید از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشتریان خود ارسال کنید؟

4 - نوع کسب و کار شما چیست و مناسب ترین شبکه برای جذب مشتریان هدف شما کدام است؟

به عنوان مثال سایت های تجارت الکترونیک یا شرکت‌های گردشگری می‌توانند در سایت‌های نمایشی مانند اینستاگرام یا پینترست مشارکت زیادی داشته باشند

5 - یک شرکت تجاری یا بازاریابی ممکن است قدرت و تعامل بیشتری در شبکه های اجتماعی مانند توییتر یا لینکدین پیدا کند.

اطلاعات بیشتر

انتشار محتوا

پست کردن در رسانه های اجتماعی به سادگی اشتراک گذاری یک عکس یا ویدیو است، درست مانند اشتراک گذاری محتوا در پروفایل فیس بوک.

اما باید به جای ایجاد و انتشار خودکار محتوا، محتوای خود را از قبل برنامه ریزی شود. همچنین، برای اطمینان از اینکه در حال به حداکثر رساندن دسترسی خود در رسانه های اجتماعی هستید، باید محتوای عالی را پست شود که مخاطبان شما در آن لحظه دوست داشته باشند.

محتوای منحصر به فرد

هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی، محتوایی که ارائه می کنید باید منحصر به فرد و اصلی باشد ( محتوا را کپی نمی کنید ) تا دنبال کنندگان، طرفداران و مشتریان بالقوه بیشتری به دست آورید.

اما باید به جای ایجاد و انتشار خودکار محتوا، محتوای خود را از قبل برنامه ریزی شود. همچنین، برای اطمینان از اینکه در حال به حداکثر رساندن دسترسی خود در رسانه های اجتماعی هستید، باید محتوای عالی را پست شود که مخاطبان شما در آن لحظه دوست داشته باشند.

به مخاطبین اهمیت می دهیم

همانطور که تجارت رسانه های اجتماعی شما رشد می کند، گفتگو در مورد برند شما نیز افزایش می یابد. مردم در مورد پست های رسانه های اجتماعی شما نظر می دهند، شما را در پست های خود تگ می کنند یا برای شما پیام های مستقیم ارسال می کنند.

حتی ممکن است مردم بدون اطلاع شما در مورد برند شما در رسانه های اجتماعی صحبت کنند، بنابراین باید پست های رسانه های اجتماعی در مورد برند خود را زیر نظر داشته باشید.

اگر نظر مثبت باشد، فرصتی خواهید داشت که آنها را غافلگیر کرده و تشویق می شوند. در غیر این صورت، می توانیم حمایت خود را از آنها بیشتر کنیم و وضعیت را قبل از تشدید و دوری از برند را اصلاح کنیم

تجزیه و تحلیل

همیشه، چه در حال ارسال محتوا یا اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی باشیم، باید بدانید که چگونه کار می کنید.

آیا در رسانه های اجتماعی بیشتر از ماه گذشته با افراد ارتباط برقرار می کنید؟

چه تعداد منشن مثبت در ماه دریافت می کنید؟

چند نفر از هشتگ برند شما در پست های رسانه های اجتماعی خود استفاده کرده اند؟

خود پلتفرم های رسانه های اجتماعی این اطلاعات را ارائه می دهند.

تبلیغات

وقتی پول کافی برای رشد بازاریابی رسانه های اجتماعی خود دارید، چیزی که می توانید در نظر بگیرید تبلیغات رسانه های اجتماعی است. تبلیغات رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که به مخاطبان بیشتری نسبت به کسانی که شما را دنبال می کنند دسترسی داشته باشید و این به شما این فرصت را می دهد که به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید.

هزینه تبلیغات در پلتفرم های رسانه های اجتماعی کمتر از تبلیغات در موتورهای جستجو است.

امروزه تبلیغات در پلتفرم های رسانه های اجتماعی آنقدر قدرتمند است که می توانید دقیقاً به افرادی که تبلیغات شما می بینند محدود کنید. شما می توانید مخاطبان هدف را بر اساس جمعیت شناسی، علایق و سایر رفتارها ایجاد کنید.

هنگامی که چندین کمپین تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی را به طور همزمان اجرا می کنید، ممکن است از ابزار تبلیغات رسانه های اجتماعی برای ایجاد تغییرات عمده، خودکارسازی فرآیندها و بهینه سازی تبلیغات خود استفاده کنید.

نظارت بر رقبا

نظارت بر رقبای خود در حوزه کاری خود بسیار مهم است، از طریق رقبا می توانیم اطلاعات ارزشمندی مانند کلمات کلیدی جدید یا سایر اطلاعات مهم را ارائه دهیم که به هر نحوی به نفع شما باشد.

اگر رقبای شما از یک شبکه اجتماعی خاص استفاده می کنند یا با استفاده از لینک، متن، تصویر یا ویدیو تبلیغات می کنند. اگر به نظر می رسد که این کار نتایج و فروش خوبی برای آنها به دست می آورد، شما باید همین کار را انجام دهید، و البته ما آن را خیلی بهتر از رقبا شما انجام می دهیم.

سوالات متداول

نه، بایدی وجود ندارد، اما اگر محتوایی دارید، تنها در صورتی می توانیم از آن استفاده کنیم که با استراتژی بازاریابی ما مطابقت داشته باشد. معمولاً کارشناسان رسانه های اجتماعی ما محتوای منحصر به فردی را متناسب با شما ایجاد می کنند.

مدیران رسانه‌های اجتماعی حساب‌های اجتماعی شما را برای بررسی، پیام‌ها و نظرات به طور منظم زیر نظر خواهند داشت.

شما اولین نتایج را بعد از ماه اول مشاهده خواهید کرد، مانند افزایش تعامل و فالوورها، و نتایج هر ماه افزایش می یابد.

قیمت ثابتی وجود ندارد. بودجه کمپین شما به صنعت شما، شبکه های اجتماعی که انتخاب می کنید، هزینه هر کلیک، اندازه مخاطب هدف و عوامل دیگر بستگی دارد. با ما تماس بگیرید، و ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین مکان را برای تخصیص بودجه خود تعیین کنید.