جستجو
تومان
Back to all

افزونه پشتیبان گیری اتوماتیک از پایگاه داده برای ناپ کامرس (Backup scheduled)

افزونه پشتیبان گیری اتوماتیک از پایگاه داده برای ناپ کامرس (Backup scheduled)

پشتیبان گیری اتوماتیک از پایگاه داده برای ناپ کامرس (Backup scheduled)

 

داده چیست؟ پایگاه داده چیست؟ پشتیبان گیری داده ها چه اهمیتی دارد؟ یک پشتیبان گیری خوب چه ویژگی دارد؟ کجا می توان اطلاعات خود را پشتیبان گیری کرد؟ چه نکاتی برای پشتیبان گیری اطلاعات بدانید؟ پشتیبان گیری اتوماتیک  (Backup scheduled) و ویژگی های آن.

 در این مقاله اطلاعاتی در مورد پشتیبان گیری اطلاعات و روش های مختلف آن خدمت شما ارائه داده ایم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

داده (Data) چیست؟

در علم IT داده ها به مجموعه اطلاعاتی که قابلیت پردازش و تغییر داشته باشند داده گفته می شود، داده ها را می توان در قالب های فیلم، متن، عدد و عکس دسته بندی کرد.

پایگاه داده (Data Base)چیست؟

پایگاه داده در واقع یک بانک اطلاعاتی است که داده ها را ذخیره و سازماندهی می کند و همچنین قابلیت ایجاد تغییر در آن ها را نیز فراهم می کند.

پایگاه داده به منظور مدیریت داده ها، بازیابی، بررسی و در صورت لزوم تغییر داده ها را راحت و امکان پذیر می کند.

پشتیبان گیری چیست؟

سیستم پشتیبان برای ذخیره سازی اطلاعات فضای ذخیره سازی را سازماندهی نموده و قبل از اینکه داده ها را ذخیره کند آن ها را استخراج کرده و تغییرات لازم را در آن ها به وجود می آورد.

در فناوری اطلاعات به دو دلیل اصلی از داده ها پشتیبان گیری می شود:

  •         بازیابی مجدد داده ها بعد از آسیب های احتمالی که موجب پاک شدن آن ها می شود.
  •         بازیابی اطلاعات در زمان طولانی با توجه به خط مشی نگهداری داده ی کاربر (مشخص کننده این است که از چه زمانی آن داده ها نگهداری شده اند).

در صورت نیاز می توانید با کلیک روی این متن این افزونه رو دانلود نمایید.

چرا پشتیبان گیری اطلاعات مهم است ؟

پشتیبان گیری یکی از فعالیت های مهم در فناوری اطلاعات است و تضمین کننده انجام چند کار مهم به طور همزمان است.

اغلب مدیران سایت، افراد صاحب کسب و کار اینترنتی، فروشگاه های آنلاین، ادارات و سازمان های مختلف و آن دسته از افرادی که زمان و هزینه زیادی را برای جمع آوری اطلاعات صرف نموده اند و میخواهند روش آسان و مطمئنی را برای حفظ اطلاعات خود به کار گیرند تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مناسب ترین روش است که حتی با وجود برخی از مشکلات احتمالی از جمله ( مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و ویروس های رایانه ای) که ممکن است موجب پاک شدن اطلاعات شوند، بتوانند به راحتی آن دیتا ها را بازیابی کنند و به کسب و کار خود طبق روال عادی ادامه دهند.

یک پشتیبان گیری مناسب چه ویژگی دارد؟

یک سیستم پشتیبان گیری مناسب طبق برنامه ریزی که روی آن انجام شده است بدون نیاز به دخالت شما به طور اتوماتیک عمل پشتیبان گیری را انجام می دهد.این بازه زمانی ممکن است هر "ساعت"،" 12 ساعت یک بار"، "رزوانه" یا هفتگی باشه.

توجه: همه ی دیتاها نیاز پشتیبانی یکسانی ندارند برخی از داده ها مانند اطلاعات مشتریان ترجیحا در پایان هر روز پشتیبان گیری می شوند و برخی دیگر در فاصله زمانی طولانی تری پشتیبانی می شوند.

 

محل های پشتیبان گیری اطلاعات ؟

شما می توانید به دو حالت اطلاعات با ارزش خود را پشتیبان گیری کنید. برخی از افراد بک آپ گیری را در فضای ذخیره ابری انجام می دهند، و برخی دیگر روش مناسب تری برای پشتیبان گیری اطلاعات خود انتخاب می کنند که در محیطی خارج از محیط کار، سایت یا سیستم خود اطلاعات را پشتیبان گیری می کنند.

نکاتی را که باید قبل از انتخاب روش پشتیبان گیری اطلاعات بدانید :

در فضای ذخیره ابری اطلاعات در سیستم (هاردیسک) ذخیره می شوند که باز هم احتمال پاک شدن آن ها وجود دارد.

نکته دوم: فضای ذخیره ابری به طور اتوماتیک از دیتا های شما نسخه پشتیبان تهیه نمی کند و شما باید دقت و وقت زیادی بسته به اهمیتی که داده دارد، در بازه های زمانی کوتاه از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نکته سوم: دانستن محل ذخیره نسخه پشتیبان اطلاعات از آن جهت مهم است که در صورت بروز خطا یا پاک شدن اطلاعات مشتریان بدون نیاز به ارائه دهندگان آن راحت و سریع تر می توانند اطلاعات را در به دست آورند.

  برای تمام موارد گفته شده  موضوع راه حل مناسب و راحت تری تحت عنوان ( پشتیبان گیری اتوماتیک) وجود دارد.

با توجه به اهمیت پشتیبان گیری اطلاعات و اینکه ترجیحا این کار به صورت اتوماتیک انجام شود افزونه ی پشتیبان گیری اتوماتیک (Backup scheduled) یک گزینه بسیار مهم برای رسیدن به این هدف است.

ویژگی های افزونه پشتیبان گیری اتوماتیک (Backup scheduled):

پشتیبان گیری ساعتی ـ 12 ساعته ـ روزانه ـ هفتگی

این افزونه بعد از مدت معینی مثلا یک ماه، اطلاعات را پاک سازی می کند با پاک کردن اطلاعات قبلی از افزایش حجم آن ها جلوگیری می کند.

وب سایت زرکیا در زمینه تولید و ارائه سورس کد های مختلف زبان برنامه نویسی در راستای رفع نیاز دانشجویان و افرادی که متقاضی سورس کدهای کم یاب، برنامه های کاربردی و انواع وب سایت هستند فعالیت دارد.

محصولات زرکیا شامل انواع:

  •         سورس کد
  •         نرم افزار
  •         اپلیکیشن
  •         پوسته (قالب)
  •         وب سایت
  •         افزونه (پلاگین)

در صورت نیاز جهت کسب اطلاعات بیشترو دانلود افزونه می توانید اینجا کلیک نمایید.

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بسته