جستجو
تومان

افزونه تبدیل تصاویر فروشگاه به فرمت Webp (تصاویر بهینه)

توسط این پلاگین می توان تمام عکس های وب سایت را به فرمت جدید Webp که مخصوص نمایش در وب سایت ها می باشد تبدیل کرد. این افزونه برای فروشگاه‌های ناپ‌کامرس طراحی شده است.
330,000 تومان

توسط این پلاگین می توان تمام عکس های وب سایت را به فرمت جدید WebP که مخصوص نمایش در وب سایت ها می باشد تبدیل کرد. این افزونه برای فروشگاه‌های ناپ‌کامرس طراحی شده است.

 

فناوری در سطح وب (Web) همیشه در حال پیشرفت بوده و هر روزه خبر بوجود آمدن یکی از فناوری‌های جدید به منظور افزایش کیفیت، کارایی، سرعت و تجربه کاربری راحت در سطح وب (Web) و ابزارهای مورد استفاده در وب (Web) معرفی می‌شوند. یکی از این فناوری‌ها که نسبتاً جدید توسط شرکت قدرتمند گوگل (Google) معرفی شده، فرمتی جدید برای تصاویر در سطح وب (Web) است که نام Webp است. این فرمت تصویر به صورت اختصاصی برای استفاده در وب (Web) طراحی شده‌ است و برای WebMaster ها (مدیران وب سایت‌ها و تولید کنندگان محتوا) و توسعه‌دهندگان وب این قابلیت را فراهم می آورد تا تصاویر موجود در سطح وب را با کیفیت بالا و درعین حال حجم کم نمایش دهند و در سطح وب منتشر نمایند، که این امر در نهایت باعث افزایش سرعت بارگذاری و پیمایش صفحات وب خواهد شد. WebMaster ها می‌توانند با استفاده از عکس هایی با فرمت Webp در وب‌سایت‌های خود این اطمینان را کسب نمایند که سرعت بارگذاری وب سایت آنها همواره بهینه خواهد بود.

 

Lossless (با امکان بازگشت بصورت کامل به عکس اصلی) و Lossy (بدون امکان بازگشت کامل به عکس اصلی : به عنوان مثال رنگ تصاویر 2% با رنگ اصلی تفاوت خواهد داشت) دو روش فشرده‌سازی برای عکس ها می باشند که به منظور کاهش حجم عکس ها استفاده می شوند. معمولاً عکس های PNG با روش Lossless و عکس های JPG با روش Lossy فشرده می‌شوند.

 

همانگونه که قبلا گفته شد، فرمت Webp، یکی از جدیدترین فرمت‌ها برای عکس میباشد که به منظور استفاده در وب سایت ها ایجاد شده. حجم عکس ها با فرمت Webp اگر بصورت LossLess باشد تا 25% فشرده‌ سازی بیشتر از عکس های فشرده شده با فرمت PNG خواهد بود و حجم عکس ها با فرمت Webp اگر بصورت Lossy باشد تا 34% فشرده‌ سازی بیشتراز عکس های فشرده شده با فرمت JPG خواهد بود.

 

 

 

فرمت Webp که به منظور استفاده در سطح وب و با هدف کاهش حجم عکس ها و افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب ایجاد شده، طبیعتا یک فناوری بسیار کاربردی می باشد. به همین دلیل گوگل توصیه می کند که بهتر است WebMaster ها عکس های خود را با این فرمت در وب‌سایت‌های خود قرار دهند.


کار اصلی این پلاگین در وب سایت هایی که توسط ناپ‌کامرس (NopCommerce) ایجاد شده اند، تبدیل عکس ها با فرمت‌های گوناگون به فرمت Webp است. مدیران فروشگاه تنها لازم است تا پلاگین را در وب سایت خود نصب کنند و سپس آن را فعال کنند. این پلاگین به صورت اتوماتیک فرمت عکس های موجود در وب سایت را به فرمت Webp تغییر خواهد داد. سپس پلاگین برای هر کاربری بصورت مجزا بررسی خواهد کرد که آیا مرورگر او از عکس های با فرمت Webp پشتیبانی می‌کند یا خیر. اگر مرورگر او از عکس های با فرمت Webp پشتیبانی کند (اگر مرورگر به روز باشد پشتیبانی خواهد کرد)، پلاگین عکس را با فرمت Webp برای کاربر نمایش خواهد داد و اگر کاربر از مرورگرهای قدیمی استفاده کند، پلاگین عکس های قدیمی را به کاربر نمایش خواهد داد.


این پلاگین برای مدیران فروشگاه‌هایی که قصد دارند که سرعت و بهینگی وب سایت خود را افزایش دهند بسیار مناسب خواهد بود. نه تنها نحوه استفاده از این پلاگین بسیار راحت است چرا که تمام کارها را بصورت اتوماتیک انجام می دهد، بلکه استفاده از این پلاگین بسیار سودمند نیز خواهد بود.

 

این پلاگین از ناپ کامرس های 4.00, 4.10 و 4.2 پشتیبانی می کند

 

0.0 0
نظر خود را بنویسید بسته
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
*